Święto Niepodległości oraz 110 lat Szkoły Podstawowej w Czechówce

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości miały wyjątkowy charakter. Zbiegły się one bowiem ze 110 rocznicą utworzenia Szkoły Podstawowej w Czechówce.

Obchody Dnia Niepodległości odbyły się dnia 10 listopada. Rozpoczęto je od mszy świętej celebrowanej przez ks. Jozefa Stopkę w kościele parafialnym im. Wszystkich Świętych w Zakliczynie. Po uroczystej mszy świętej, w której uczestniczyły poczty sztandarowe straży pożarnej oraz szkół z gminy Siepraw oraz Orkiestra Dęta "Sieprawianka" w Szkole Podstaowej w Czechówce odbyła się dalsza część obchodów. Uczestniczyli w niej min. władze gminy oraz wszyscy zaproszeni goście. Program artystyczny przygotowany przez dzieci oraz nauczycieli szkoły przypominał dzieje Polski w drodze o niepodległość a jednocześnie ukazywał historię powstania oraz rozwoju szkoły istniejącej już od 110 lat. W odświętnej atmosferze dzieci zatańczyły min. poloneza oraz zaśpiewali kilka piosenek i pieśni patriotycznych, zaprezentowano fragmenty Kroniki Szkolnej. Zebrani goście mieli okazje oglądnąć zorganizowaną w szkole  wystawę oraz uczestniczyć w poczęstunku.