Małopolski program pływania 'Już pływam"

Od października 2023 nasza szkoła już po raz kolejny przystąpiła do projektu „Już pływam” w ramach pozalekcyjnych zajęć sportowych, polegający na zorganizowaniu nauki pływania dla wszystkich chętnych uczniów szkół podstawowych z terenu Małopolski, nie umiejących pływać lub chcących doskonalić sportowe techniki pływackie.

Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, środków Urzędu Gminy Siepraw oraz rodziców.

Małopolski projekt „Już pływam” ma na celu zachęcić młode pokolenie do uprawiania sportu i rekreacji, co niewątpliwie będzie hartować młody organizm, kształtować charakter, uczyć wytrwałości, cierpliwości, samodyscypliny, pokory, poprawiając tym samym kondycje i koordynacje ruchową oraz zapobiegając tym samym wadom postawy i skrzywień kręgosłupa. Ponadto projekt promuje bezpieczne zachowanie się w wodzie.

W naszej szkole naukę pływania podjęła 15-osobowa grupa dzieci z klasy II i III. Bierze one udział w piątkowych wyjazdach na krytą pływalnię „Aquarius” do Myślenic. Tam pod okiem instruktorów na dwóch godzinach lekcyjnych nabywają i doskonalą podstawowe umiejętności pływania, zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa i zagrożeniami w wodzie.

Dzięki zajęciom na basenie uczniowie najmłodszych klas oswoili się z wodą, nauczyli się pływać i odpowiednio zachowywać w czasie pobytu na basenie. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom a zwłaszcza Gminie Siepraw za zaangażowanie w przygotowanie i realizację projektu „Już pływam”.