Podziękuj pszczole

11 grudnia w klasach edukacji wczesnoszkolnej w ramach innowacji pedagogicznej pn. "Tajemnicze królestwo owadów" odbyła się lekcja otwarta przygotowana przez wychowawczynię klasy drugiej Monikę Horecką.

W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się jak duży wpływ mają pszczoły na życie ludzi i jak wiele zawdzięczamy tym owadom. Dużo rozmawialiśmy również o potrzebie działań ekologicznych i ochronie środowiska naturalnego owadów. Uczniowie grali w "pszczele memory" i malowali kolorowanki. W ramach w/w innowacji chętne dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w kampanii w mediach społecznościowych prowadzonej przez Fundacjię Apikultura. Celem kampanii „Podziękuj pszczole” jest upowszechnianie wiedzy na temat pszczół, środowiska naturalnego oraz pszczelarstwa.