Każdy inny wszyscy równi

Ach co to był za dzień...w dniu 8 grudnia naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście. Państwo Piąstka to rodziną z Dobczyc znana wielu osobom.

Pani Stasia i Pan Michał od 20 lat wychowują niepełnosprawnego syna Filipa, który choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe. Opowiedzieli nam o swoim codziennym ale jakże niezwykłym życiu. Pomimo wielu barier jakie spotykają na swojej drodze, korzystają z życia, na 100%. Filip jeździ na nartach i na łyżwach, zdobywają szczyty min. Kasprowy Wierch a jako wierni kibice Wisły Kraków jeżdżą na mecze a Filip poznał większość piłkarzy. Realizują wiele ciekawych inicjatyw o ktorych nam opowiedzieli. Lekcja, którą dla nas przeprowadzili była wspaniałym doświadczeniem. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i życzymy dalszego zdobywania świata.