Nowe pozycje czytelnicze w naszej bibliotece

Bibliotece szkolnej przy Szkole Podstawowej im. Św. Brata Alberta udzielono wsparcia finansowego w ramach realizacji

„ Narodowego Programu Rozwoju czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Z dofinansowania zakupiono nowości wydawnicze oraz e-booki dla dzieci , a także pozycje metodyczne dla nauczycieli.

Zasoby biblioteczne zwiększyły się o 172 pozycje książkowe oraz o 57 e-booków.

Uzupełniono klasykę literatury dziecięcej o Baśnie Braci Grimm i H. Ch. Andersena w wersji dla najmłodszych; powiększono zbiory wierszy autorstwa J. Tuwima, J. Brzechwy,

M. Konopnickiej; uzupełniono książki dla przedszkolaków o tematyce : dinozaurów, kosmosu, roślin; o książeczki przygodowe, terapeutyczne, serie książeczek np. „Basia i przedszkole”,” Pucio”; albumy przyrodnicze przeznaczone dla małych dzieci.

W związku z zakupem przeprowadzono szereg  działań promujących czytelnictwo.

W każdej Sali przedszkolnej ale również w salach szkolnych w klasach I-III założone są kąciki książki- małej biblioteczki z której dzieci codziennie mogą korzystać . Przedszkole bierze udział w akcji „ Cała Polska czyta dzieciom” gdzie rodzice biorą aktywny udział w czytaniu książeczek na zajęciach przedszkolnych. Codzienne czytanie zrobiło się już nawykiem w naszym przedszkolu.  Organizowane są konkursy recytatorskie np. „Brzechwa dzieciom”, konkursy plastyczne np. „ Książka moim przyjacielem” oraz inne akcje związane z propagowaniem czytelnictwa np. „Dzień postaci z Bajek”, Dzień Misia”.

Biblioteka szkolna zaprasza na zajęcia biblioteczne na których dzieci zapoznawały się funkcjonowaniem biblioteki szkolnej, zdobywały wiedzę nt. pracy bibliotekarza, oglądają kąciki czytelnicze tj. : Mój ulubiony bohater, Godne polecenia.