Trzydniowa wycieczka klas V-VIII na Roztocze

W dniach 4-6 październik uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w trzydniowej wycieczce zorganizowanej w ramach programu "Poznaj Polskę".

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania  ruin zamku Krzyżtopór w Ujeździe, a następnie  Sandomierza. Zwiedziliśmy min. rynek z ratuszem i kamieniczkami, przespacerowaliśmy się  Podwalem Dolnym, zwiedziliśmy  gotycką katedrę, przeszliśmy pod  Muzeum Okręgowe w Sandomierzu- a nastepnie malowniczymi lessowymi wąwozami:  Wąwozem Królowej Jadwigi oraz Jacka Odrowąża. Zwiedzanie Sandomierza zakończyliśmy przejściem przez Ucho Igielne.

Dzień 2 to poznawanie  Zwierzyńca i jego okolic Byliśmy między innymi w Parku Środowiskowym w Zwierzyńcu, Kościele na wodzie, odbyliśmy spacer ścieżką na Bukową Górę, aby zejść do miejscowości Sochy i odwiedzić cmentarz ofiar pacyfikacji miejscowości Sochy . Kolejny punkt to przejazd do Stawów Echo przez Rezerwat Koników polskich- przejście piaszczystą plażą oraz spacer ścieżką,  przejazd do Suśca oraz spacer po Rezerwacie nad Tanwią gdzie przeszliśmy malowniczymszlakiem 'szumów".

Podczas trzeciego dnia udaliśmy się do  Szczebrzeszyna gdzie zwiedziliśmy rynek, cerkiew, cmentarz żydowski oraz zobaczyliśmy kilka pomników  chrząszcza. Dalsza część wycieczki to wizyta w przepięknym Zamościu. Po krótkiej wizycie i poznaniu historii twierdzy Zamość udaliśmy się na malowniczy  rynek, ratusz,  Rynek Wodny i Solny oraz  katedrę.

Zwiedzaniu tych przepieknych zakątków Polski odbyło się również poprzez wysłuchanie niezliczonych historii oraz legend. Codziennie odbywały się również konkursy sprawdzające wiedzę uczniów, uzyskaną podczas zwiedzania. Zwycieźcy zdobywali w nagrodę drobne słodkości a najlepsi uczniowie Dyplom Eksperta Roztocza i okolic.
Opiekunami na wyciezce byli: p. Justyna ślusarczyk. p. Mariola Trojańska. p. Małgorzata Święch oraz p. Paulina Siekierczak- Bujas. Kierownikiem wycieczki była p. Justyna.