Wycieczka trzeciej klasy na lotnisko Kraków - Balice

W dniu 3 października 2023r uczniowie klasy 3, wraz z wychowawczynią Panią Justyną Bielawską-Ptak  udali się do Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie.

Odbyły się tam zajęcia edukacyjne realizowane w pomieszczeniach Centrum Edukacji Lotniczej zaaranżowanych na terminal pasażerski oraz wyposażonych w specjalistyczną infrastrukturę terminalową (m.in. Punkt Informacji Lotniskowej, stanowiska Check-in, Punkt Kontroli Bezpieczeństwa). Podczas wycieczki precyzyjnie omówiona została ścieżka pasażera odlatującego z bagażem rejestrowanym, tj. niezbędne czynności, jakich musi dokonać pasażer przed rozpoczęciem podróży samolotem. Na uczniów czekała również atrakcja - symulator lotu oraz możliwość skonfigurowania własnego biletu lotniczego. Dodatkową atrakcję stanowiło wyjście na taras widokowy.