Spotkanie z pszczelarzem

Spotkanie z Pszczelarzem z Pasieki "Boża iskierka".

W naszej szkole w dniu 5 października br. uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na temat świata pszczół. Zajęcia prowadził Mistrz Pszczelarstwa z Pasieki „Boża Iskierka”. W bardzo interesujący i teatralny sposób oraz za pomocą podstawowych narzędzi pszczelarskich przybliżył uczniom fascynujący świat tych pracowitych i potrzebnych owadów. Uczniowie poznali historię odkrycia miodu, etapy rozwoju hodowli pszczół oraz tajemnice z życia owadów. Poznali także sposoby porozumiewania się pszczół, tajniki zbierania miodu, rozmnażania się, wychowywania młodych pokoleń oraz metody wytwarzania miodu. Dużą atrakcją był szklany ul z prawdziwymi pszczołami. Pszczelarz wyjaśnił dzieciom jakie znaczenie ma miód dla naszego zdrowia. Była degustacja miodu i pyłku pszczelego. Uczniom bardzo smakowały wafle z miodem. Niektóre przyznały, że jadły go po raz pierwszy. Wszyscy wykonali własnoręcznie świecę z plastra woskowego, którą zabrali na pamiątkę warsztatów. Otrzymali także w prezencie książeczki o życiu pszczół. Każdy uczeń na potwierdzenie swojego udziału w warsztatach otrzymał certyfikat ukończenia „Warsztatów pszczelarstwa”. Dzięki takim zajęciom nasi uczniowie rozumieją potrzebę ochrony pszczół i ich znaczenie dla środowiska oraz przekonali się, jakie wartości zdrowotne ma spożywanie miodu i innych naturalnych produktów. Warsztaty zorganizowała pani Monika Horecka w ramach przeprowadzanej przez nią innowacji pedagogicznej pn. "Tajemnicze królestwo owadów".