Klasa 2 w Wiosce Indiańskie

13 września uczniowie 2 klasy wybrali się na niecodzienną wyprawę.

Celem naszej wycieczki była Wioska Indiańska w Szczyrzycu. Miejsce bardzo ciekawe, pouczające, oferujące wiele sposobów spędzania wolnego czasu. Zobaczyliśmy tam naturalnej wielkości, malowane tipi, szałas pary (indiańską saunę), warlodge - specjalny namiot wojenny, a także wystawę rękodzieła Indian mieszkających na preriach - wierne repliki strojów indiańskich sprzed 200 lat, wykonane z tysięcy koralików: koszule wojenne, tomahawki, torby z surowej skóry... i wiele, wiele inny rzeczy. Są tam też oryginalne konstrukcje obrazujące fragmenty z życia Indian. Zobaczyliśmy wojownika palącego świętą fajkę, dowiedzieliśmy się jak kobiety wyprawiały skóry. Dzieci strzelały z prawdziwego indiańskiego łuku do tarczy i korzystały z warsztatów rękodzielniczych. Na koniec uczestniczyły w oryginalnych grach i zabawach na świeżym powietrzu.