Wycieczka klasy III oraz VI do Krynicy Zdroju

15 czerwca 2023 r., wczesnym rankiem, uczniowie z klasy III oraz VI wraz z wychowawczyniami i opiekunami, wyruszyli na upragnioną, całodniową wycieczkę  do Krynicy Zdroju.

Celem wycieczki było zapoznanie z walorami turystycznymi tego regionu.

Po wyjściu z autokaru spacerowaliśmy po tamtejszym Deptaku, obejrzeliśmy główne ujęcie wody mineralnej, podziwialiśmy stare domy zdrojowe, muszlę koncertową, fontanny, piękne kwiaty. Wstąpiliśmy do pijalni wód, gdzie każdy mógł podziwiać piękne, egzotyczne rośliny oraz skosztować wody mineralnej. Następnie wyjechaliśmy kolejką linowo- terenową na szczyt Góry Parkowej. Szczyt ma wysokość 741 m n.p.m. i znajduje się w samym sercu Krynicy, nad Deptakiem. Tam na uczniów czekała wspaniała rozrywka, tzw. „Rajskie Ślizgawki”. Uczestnicy wycieczki zakupili różne pamiątki, które będą im przypominać pobyt w tym malowniczym zakątku Polski. Ostatnią atrakcją w czasie pobytu w Krynicy było korzystanie z toru saneczkowego „Sankostrada”.
           Wszyscy powrócili z wycieczki bardzo zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

Maria Durek i Barbara Kalisz